Jdi na obsah Jdi na menu
 


Natural HORSEMANSHIP

Příspěvky

Zásady Prirodzeného výcviku

4. 1. 2009


ObrazekNěkolik rad k přirozenému výcviku koní. Měly by sloužit k zopakování důležitých zásad a pro inspiraci. Jejich použití je však velmi individuální a musí se přizpůsobit konkrétní situaci.
 

Pririzdená komunikácia

4. 1. 2009

ObrazekSeznam her podle Pata Parelli, jejich význam a vždy několik konkrétních úloh, které ověří, jak dobře vaše koně tyto hry zvládají. Hry jsou seřazeny podle obtížnosti. Bude proto výhodné cvičit je ve vyjmenovaném pořadí. Pokud některou hru vynecháte, nic se nestane. Na druhou stranu se ale fantazii se meze nekladou a je možné vymyslet jakékoliv další úlohy a hry. V případě, že by se vám u některých úloh nedařilo, vraťte se nejdřív k úloze jednodušší a tu dobře zvládněte.
 

Veď sa to dá aj takto!!

4. 1. 2009

Mnoho ľudí si myslí, že veci dejúce sa okolo nich, ktoré sa ich bytostne netýkajú netreba riešiť. Ľudia majú v dnešnej dobe dosť svojich problémov. Každý sa preto inštinktívne vyhýba pálčivým, negatívnym správam. Jediný čas, ktorý sú ochotní venovať škandálom je polhodinka pri televíznych novinách. No i tak dvihnúc sa od televíznej obrazovky upriamia svoju pozornosť zase iba na seba. Okolo nás sa pácha bezprávie na ľuďoch i na zvieratách. Ľudia sa však môžu ozvať, vykríknuť, volať o pomoc. No zvieratá nemajú takú možnosť. Ich volanie o pomoc